פסיכותרפיה ואימון לקבלת החלטות

אודי ערד פסיכותרפיה ואימון אישי
052-5675969

כל מי שנותן שירות ועובד צמוד עם אנשים, מטפל מאמן יועץ וכו', יודע שהתהליך הוא דו סיטרי, ושבזמן שאנחנו מלמדים מנחים מטפלים ונותנים מעצמנו אנחנו גם מקבלים משהו חזרה, זה מעין חוק טבע כזה שאנחנו נותנים אנחנו גם מקבלים (כמו חיבוק) ובכל מפגש אנושי ישנה למידה דו סטרית גם אם על פני השטח זה לא נראה ככה, כי בעצם כל מורה הוא גם תלמיד😊 וכל תלמיד הוא גם מורה.

השבוע קיבלתי שיעור נהדר ממתאמן שלי (שנקרא לו לצורך העניין דני), שלימד אותי שיעור בשפע והודיה.

כשהגיע הזמן לשלם דני שלף שטרות והתחיל לכתוב עלייהם משהו בעט -כן כן ממש עליהם, על השטרות הכחולים לבנים.

אני כמובן הסתקרנתי כי לרוב, רגע התשלום למרות שהוא שיגרתי ומתרחש כל הזמן, יש בו משהו שמנוגד לאווירה של הנתינה, האהבה, המסירות והאכפתיות שאותם אני מביא למפגש, מעין תזכורת לאינטרס העסקי -כלכלי של המפגש, שלפעמים נתפס כמלכלך מעט את טוהר הכוונות והרצון לעזור ולתת.

דני סיים לכתוב והגיש לי את השטרות כשהוא מוסיף ואומר שכך הוא מברך אותי ואת הכסף, ונותן אותו באהבה והודיה שזו דרך להתחבר לשפע ולנתינה.

כשהסתכלתי על השטרות ראיתי שכתוב עליהם: "אני מברך אותך" "תודה רבה" "אני אוהב אותך" "שפע אהבה" – פשוט מקסים!

מאוד התרגשתי מהמחווה הזו שמבטאת נתינה מכל הלב ומבטאת הוויה של הודיה והכרת תודה. וגם הופכת את הרגע הזה, של קבלת שכר על עבודה, מרגע טכני בירוקרטי שכדאי לקצר, לרגע יפה וקסום עם אנרגיה חיובית וטובה, רגע של חיבור והכרה בערך של המקבל והנותן גם יחד.

1. איך אתם מרגישים שצריך לשלם? איך אתם מרגישים שאתם מבקשים תשלום, מקבלים תשלום? אתם יודעים לתת מכל הלב? ואולי יותר חשוב – האם אתם יודעים ומסכימים לקבל מכל הלב?

2. המסע הטיפולי והאימוני הוא פתלתל ולעיתים מתעתע, לא תמיד ברור האם אנחנו בדרך הנכונה ומה הרלוונטיות של פינה נסתרת כזו או אחרת בנפשנו למטרות שלשמן הגענו לטיפול. אתם יכולים להיות בטוחים שהכל קשור בהכל, ושהדרך (הנכונה) כוללת גם בורות ושבילים ללא מוצא ועדיין זו התקדמות כי אנחנו כל הזמן בהתקדמות וצמיחה.

3. היכולת להתחבר לשפע והודיה קיימת בכל אחד. מספיק שתיזכרו בפעם ההיא בארגנטינה שעמדתם והסתכלתם על נוף עוצר נשימה מפסגת הר געש או קרחון והרגשתם את ההשתלבות שלכם בדבר האדיר והנפלא הזה -כחלק מהטבע. ברגעים קסומים כאלו יש חיבור להודיה ולשפע שבעולם (וזה יכול להיות בכל מקום בעולם, אפילו בחצר שלכם להסתכל על פרח או נמלה)

4.לנשום breathe in – breathe out – בפעולה הפשוטה הזו יש כל כך הרבה! פנימה והחוצה אלו שתי פנים של אותו הדבר- נשימה. הרשו לעצמכם לתת והרשו לעצמכם לקבל. כשאתם נותנים פתחו את הלב וכשאתם מקבלים פתחו את הלב. זה כל הסוד בחיבור לשפע.

5. תודעת חסר זו רעה חולה שגם אני סבלתי ממנה רבות, יש בנו בני האדם (ובכל חי) ייצר הישרדותי חזק וקדום, שנכתב בדם כמו שאומרים (הרבה דם). הייצר הזה פיתח מעין שיטה כזו של אגרנות, של לשמור לעצמי, של אנוכיות, כי "אין מספיק לכולם" וכדי להיות ב safe side עדיף פחות לתת ולשתף. מי שקרא את הספרים של יובל נוח הררי על קיצור תולדות האנושות (המלצה חמה) מבין שההשתלטות של המין האנושי על העולם, מין לא הכי חזק פיזית נעשתה ע"י התפתחות של תקשורת וקשרים חברתיים, שמתבססים על לתת ולקבל – תן וקח.

6. דימויים זה כלי נהדר להיאחז בו לשאוב כוח ולצמוח – בהקשר של לתת ולקבל הדימוי הראשון שאני הולך אליו הוא החיבוק – זה שנותן מקבל וזה שמקבל נותן. הדימוי השני הוא יין ויאנג – שני הכוחות המנוגדים אך משלימים המצויים בכל הדברים ביקום (מקורו בפילוסופיה הסינית העתיקה) הסמל של העיגול שחציו טיפה לבנה עם נקודה שחורה וחציו טיפה לבנה עם נקודה שחורה המשתלבים יחד ויוצרים משהו אחד שלם ועגול. הדימוי השלישי והאהוב מכל הוא "אהבה" – ככל שאתה נותן ממנה יותר היא גדלה וגדלה ובתמורה אתה מקבל יותר. (עצוב לחשוב כמה מאיתנו מסתובבים דווקא עם ההפך – הפחד לאהוב כי לא נקבל חזרה…)

7. אז תודה דני על השיעור בשפע והודיה שנתת לי, תודה על התיזכורת שיש שפע אינסופי, שיש מספיק לכולם, שאפשר לקבל באהבה ולתת באהבה. תודה תודה תודה נהנתי לעבוד איתך ולהיות שותף לדרך, זכיתי בזכותך להיזכר בפעם המי יודע כמה שאני בדיוק במקום הנכון עבורי, בעשייה שעושה טוב לאחרים וטוב לי.

תבורך!

אודי ערד – פסיכותרפיסט ומאמן לקבלת החלטות וקריירה

052-5675969

לברך את הכסף

אין אפשרות להגיב.